„Początek w rodzinie” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego „Zielona Myśl” we współpracy ze Szpitalem Morskim im. PCK, w Gdyni Redłowie, finansowanym przez Urząd Miasta Gdynia, dofinansowanym w roku 2013 przez Urząd Miasta Sopotu.
W latach 2011 – 2013  projekt „Początek w Rodzinie”  ma pomóc zwiększyć świadomość przyszłych oraz obecnych rodziców w kształtowaniu relacji rodzinnych. Chcemy uświadomić jak ważne  jest od samego początku budowanie odpowiednich relacji z dzieckiem i jak duże ma to znaczenie w późniejszym życiu dorosłym. Chcemy także mówić jakie znaczenie mają uczucia rodziców wobec dziecka i jak wpływają na budowanie, rozwijanie i podtrzymywanie wartościowych relacji zarówno w życiu rodzinnym jak i w społeczeństwie.
Pomagamy także rodzinom, które dotknęła tragedia podczas porodu oraz służymy pomocą w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych na oddziale położniczym i ginekologicznym w Szpitalu, w Gdyni – Redłowie. Dzięki psychoterapeutycznej pomocy ekspertów oraz profesjonalnej opiece w specjalnie wyznaczonym do tego punkcie konsultacyjnym,  chcemy  troszczyć się o   rozwój życia rodzinnego zarówno w województwie pomorskim, jak i na terenie całego kraju.
Więcej na www.punkt.zielonamysl.pl