Konkurs fotograficzny „Początek w rodzinie- w oczekiwaniu…” w toku

We wrześniu upłynął termin składania prac w konkursie fotograficznym „Początek w rodzinie- w oczekiwaniu…” Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, znaczenie więcej niż się spodziewaliśmy. Przed nami kolejny etap konkursowy – obrady jury, w którym zasiadają znani trójmiejscy fotograficy: Rafał Malko i Grzegorza Mehring, wspierani przez zarząd stowarzyszenia.

Rafał Malko – przewodniczący jury – to doświadczony fotoreporter, zwycięzca wielu prestiżowych konkursów (m.in. Grand Press Foto 2009 – nagrody w czterech kategoriach: Zdjęcie roku, News, Ludzie, Sport). Od 2003 roku pracuje w Gazecie Wyborczej. Swoje prace publikował w największych polskich dziennikach i tygodnikach: Newsweek Polska, Polityka, Gazeta Wyborcza, Przekrój czy Wprost.

Jak mówi Grzegorz Mehring: “Należę do tej grupy szczęśliwców, którym uprawiany zawód przynosi dużo radości, którzy po prostu kochają swoją profesję i bez frustracji myślą o czekających zawodowych zadaniach” . Fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat, w tym 12 lat pracował jako fotoreporter w znanych trójmiejskich dziennikach: „Wieczorze Wybrzeża” , „Dzienniku Bałtyckim”. Dokumentował i nadal dokumentuje najważniejsze wydarzenia w Trójmieście i na Pomorzu.

 

Konkurs fotograficzny jest częścią kampanii społecznej „Początek w rodzinie – w oczekiwaniu…”, która wspiera rodziców, niemowlęta i małe dzieci poprzez konsultacje psychoterapeutyczne.
Trudne uczucia, niewiedza, zmęczenie, zobojętnienie rodzica wobec dziecka to stan dyktowany zwykłą ludzką fizjologią. Wpisuje się on w ten szczególny etap życia i jest normą zdrowia. Możliwość dopuszczenia do głosu oraz uświadomienie sobie  negatywnych emocji pozwala na tworzenie prawdziwej i rozwojowej więzi między rodzicami i ich dzieckiem. Uwrażliwienie społeczeństwa  na te tematy ułatwia zrozumienie i akceptację tych trudnych momentów przez rodziców i osoby z ich otoczenia. Ambasadorką kampanii została Joanna Kondrat, ubiegłoroczna zwyciężczyni Debiutów w Opolu, matka niespełna dwuletniego syna Bruna.

 

Kampania realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Gdynia, Urzędem Miasta Sopot i Szpitalem Morskim im. PCK w Gdynie – Redłowie.

 

 

Sponsorem głównym kampanii „Początek w rodzinie– w oczekiwaniu…” jest Grupa ENERGA.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Wkrótce podamy szczegóły na temat finałowej wystawy konkursowej.

Zostańcie z nami!

 

 

Konkurs fotograficzny „Początek w rodzinie- w oczekiwaniu…” w toku